Поетапне встановлення гіпсокартону
Як правильно встановити гіпсокартон
Цей матеріал, по суті, є універсальним. Він хороший при обшивці стін, стель, а також для спорудження різних міжкімнатних перегородок. Він дає можливість втілювати оригінальні дизайнерські рішення по типу східчастих стель з вмонтованими світильниками або практичних ніш

гіп1.jpg

Гіпсокартон зараз, мабуть, найпопулярніший і затребуваний оздоблювальний матеріал. Якщо ми маємо на увазі якісний ремонт на високому рівні, на думку відразу приходить монтаж гіпсокартону на стіни і стелі. Обсяги його продажів неухильно ростуть з кожним днем.

Цей матеріал, по суті, є універсальним. Він хороший при обшивці стін, стель, а також для спорудження різних міжкімнатних перегородок. Він дає можливість втілювати оригінальні дизайнерські рішення по типу східчастих стель з вмонтованими світильниками або практичних ніш. Будучи досить гнучким, гіпсокартон приймає будь-яку форму, що дає додаткові плюси, наприклад, при створенні округлих арок.

Одним з важливих переваг гіпсокартону є простота в роботі з ним, тому багато виробляють монтаж гіпсокартону своїми руками, отримуючи таким чином, істотну економію.


Інструменти для монтажу гіпсокартону:

 • Лазерний рівень;

 • Будівельна рулетка;

 • Дриль з перфоратором і різними насадками (бур, для вирізання необхідних отворів під світильники);

 • Шуруповерт;

 • Шнур відбійний або олівець;

 • Будівельна ножівка для ГКЛ.

Монтаж гіпсокартону на стелю

Матеріали, необхідні для монтажу гіпсокартону на стелю:

 • Профіль UD;

 • Профіль СD;

 • Листи стельового гіпсокартону (стандарт або вологостійкий);

 • Підвіс П-подібний;

 • Дюбель швидкий монтаж і саморізи по металу.

При виборі профілю для ГКЛ зверніть увагу, що він буває різної товщини, чим товще метал у профілю, тим він міцніше. Для монтажу стельової конструкції рекомендується використовувати профіль з товщиною металу не менше 0.6 мм. Однак зайва міцність може супроводжуватися і недоліками, наприклад, складністю у вкрученні саморізів в метал, що потребують значно більше часу.

Листи гіпсокартону бувають різної довжини 2, 2,5 і 3 м. Ширина стандартна - 1,2 м, також якщо приміщення піддається вологості, беріть вологостійкий гіпсокартон.

гіп2.jpg

Етапи виконання монтажу гіпсокартону на стелю

В першу чергу, що потрібно зробити для монтажу гіпсокартону на стелю - це визначитися, наскільки ви будете опускати рівень конструкції. Якщо у вас будуть вбудовані світильники, мінімум доведеться пожертвувати 10 см від верхньої точки стелі. Потім робимо розмітку на стінах по всьому периметру для кріплення напрямних профілів - UD 27 * 28. Для цих цілей у всіх кутах виміряємо висоту приміщення. Вибравши найнижчий кут, відзначаємо від стелі необхідну відстань, позначаємо горизонталь уздовж всієї стіни, використовуючи рівень. Лінію відбиваємо малярським шнуром по намічених точках.

Для подальшої розмітки необхідно провести ряд паралельних ліній на відстані 60 см один від одного. Відстань від крайніх ліній до стін повинно бути приблизно рівною. За ним будуть кріпитися несучі профілі - CD 60 * 27. Місця кріплення підвісів для них визначаються шляхом проведення перпендикулярних ліній на відстані 50 см один від одного. В результаті у Вас вийде сітка з осередками 50х60 см. У місцях їх перетинів кріпляться підвіси. Потім по настінних лініях свердлимо дірки для дюбелів в стіні з кроком 60 см, потім прикручуємо напрямні профілі.

Тепер на стелі кріпимо підвіси з кроком 60 см, попередньо окресливши паралельні прямі, тобто зробивши розмітку, що служить орієнтиром, потім вставляємо основні профілі в направляючі. Кріпимо профіль CD до підвісів, потім їх загинаємо. Виходить металева решітка, що представляє собою обрешітку для монтажу гіпсокартону. Також на цьому етапі закладаються дроти.

гіп3.jpg

Після того як металевий каркас встановлений, переходимо до наступного етапу - монтаж гіпсокартону на стелю. У більшості випадків перед установкою деякі листи необхідно обрізати. Для цього на гіпсокартон наноситься розмітка, а потім за допомогою спеціального ножа робиться рівний надріз по лінії 3-4 мм. Тепер покладіть ГКЛ на край столу і різким рухом обламайте лист по надрізу - і можна приступати до монтажу гіпсокартону на стелю. Підніміть і зафіксуйте ГКЛ біля каркасу. Тепер за допомогою шуруповерта та саморізів з кроком в 15 см прикріпіть лист до металевого каркасу. Слідкуйте за тим, щоб листи кріпилися шаховим порядком один до одного.

гіп4.jpg

Оздоблення стелі

Для цього використовують армуючу стрічку (серпянку або склополотно) і шпаклівку. Всі стики ГКЛ і шапки саморізів шпаклюються, шви додатково обклеюють армуючої стрічкою. Потім наверх наноситься вирівнюючий шар шпаклівки. Після висихання поверхня вирівнюється за допомогою наждачного паперу.

Подальша обробка може включати в себе наклеювання декоративного матеріалу або ж флізелінові полотна з подальшим фарбуванням.

Монтаж гіпсокартону на стіни

На відміну від стелі, монтаж гіпсокартону на стіни відбувається кількома способами:

Безкаркасний монтаж гіпсокартону - для цього вам знадобиться стіновий гіпсокартон і суха гіпсова суміш, така як Knauf Perlfix. Даний спосіб застосовується, якщо стіни мають незначні нерівності (до 3-х сантиметрів по площині), стіна не промерзає і має міцну основу.

гіп5.jpg

Для монтажу гіпсокартону на стіни потрібно провести заміри стіни, при розміщенні листів важливо уникнути хрестоподібних стиків. Очищаємо від пилу і осипання, обробляємо грунтовкою. Крім цілих листів можуть знадобитися нарізані, їх необхідно попередньо вирізати. Далі слід приготувати клейову гіпсову суміш. Товщина клейового шару залежить від кривизни поверхні. Спочатку за допомогою схилу виставляють лівий і правий крайні маяки, потім за допомогою волосіні, натягнутою між ними, кріплять інші вертикальні смуги. Верхній і нижній горизонтальні «маяки» вирівнюють за допомогою правила. Листи гіпсокартону притискають правилом, встановлюючи його в різних напрямках, постукуючи по ньому гумовим молотком. Важливо між листами залишати шви 5-7 мм і зазори: 7-10 мм від підлоги, 3-5 мм від стелі. Після висихання клею шви зашпаровують шпаклівкою, зазор біля підлоги закриється плінтусом, а зазор від стелі шпаклюєтся.

Каркасний монтаж гіпсокартону - для цього вам знадобитися профіль UD або UW (направляючий) і CD або CW (стієчний), прямі підвіси, саморізи по металу, дюбеля і гіпсокартон для стін. Зазвичай використовують, коли потрібно поліпшити тепло-звукоізоляцію, вирівняти великі нерівності стін. Мінус в тому, що така конструкція істотно зменшує корисний простір кімнати.

гіп6.jpg

При монтажі гіпсокартону своїми руками спочатку виберіть найбільш виступаючий кут і вбийте туди цвях так, щоб він стирчав на 4 см. Тепер потрібно взяти схил, притулити його шнур до краю цвяха таким чином, щоб грузик висів над підлогою, не торкаючись його. Заміряйте за допомогою рулетки відстань від грузила до стіни і вбийте ще один цвях з потрібним вильотом. Повторіть процедуру з іншого краю. У вас має вийти квадрат, який необхідно позначити, натягнувши волосінь.

По периметру нової конструкції на підлозі, стінах і стелі монтується направляючий профіль UD. Після по розмітці з кроком в довжину 60 см і висоту 50 см кріпляться П-подібні підвіси. В отриману конструкцію вставляємо основні CD профілі, встановлюють їх крайками до стіни і закріплюємо підвісами.

Обшивка гіпсокартоном і фінішна обробка робиться також як і при монтажі гіпсокартону на стелю.

Правда і міфи про гіпсокартон

 1. Кажуть, що з часом коробки з розетками випадають з гіпсокартонних листів. Не дуже часто, але таке буває, що розетка випадає з отвору в гіпсокартоні разом з коробкою. Це трапляється тому що з розетки виймають вилкою, за якою намагається вилазити зі стіни вся розетка з кріпленням. Потрібно взяти до уваги, що за гіпсокартоном порожнеча. Організувати якимось способом гідне кріплення для розетки в цій порожнечі досить проблематично. При вийманні електровилки притримуйте розетку і у вас в майбутньому не буде таких проблем як випадання коробок зі стіни.

 2. Існує думка, що в кімнаті обробленою гіпсокартоном, погана акустика і виникає неприємне відчуття при тривалому перебуванні в такому просторі. Якщо ви робите просто обшивку стін і (або) стелі гіпсокартону, відчуття глухої луни не буде. Але якщо ви створюєте перегородки які складаються з металевого каркаса і гіпсокартону з двох сторін, обов'язково між ними порожнечу потрібно заповнювати ватою, щоб забезпечити правильну акустику і звукоізоляцію в кімнаті, Якщо все таки у вас є такі побоювання, ви можете гіпсокартон обклеїти м'якими шпалерами - вініловими або флізеліновими.

 3. Чи можуть в стінах між стіною і ГКЛ, завестися таргани і комахи? Якщо будівельні роботи проведені вірно, то комахи і таргани там не заведуться, так як всі щілини замазані і покриті ще декоративними матеріалами. А ось миші цілком можуть, так як плити ГКЛ тендітні і їм не важко буде прогризти його. Якщо у вас приватний будинок і бувають миші, тоді потрібно або відмовитися від обшивки гіпсокартоном, або простір між стіною і гіпсокартоном укладати різні матеріали небезпечні або непривабливі для гризунів.