Фабрування стін акрилом
Фабрування стін акриловою фарбою
Незважаючи на величезну різноманітність оформлювальних і декоруючих рішень для поверхні стін, фарба не поступається своїми позиціями іншим матеріалам, її популярність залишається на висоті багато років. Крім того, фарбувати стіни значно простіше і дешевше, ніж оформляти їх ще якимось чином.

Незважаючи на величезну різноманітність оформлювальних і декоруючих рішень для поверхні стін, фарба не поступається своїми позиціями іншим матеріалам, її популярність залишається на висоті багато років. Крім того, фарбувати стіни значно простіше і дешевше, ніж оформляти їх ще якимось чином.

11.jpg

Багатогранність акрилової фарби

Фарбування стін акриловою фарбою дозволяє вибирати бажаний результат з різноманітності колірної гами і різних фактур, в тому числі і імітаційних, наприклад, природних матеріалів. Пофарбована поверхня може бути глянцевою і матовою.

Акрилова фарба володіє привабливим набором якостей - розчинна у воді, швидко висихає, добре лягає на поверхню і щільно її вкриває, легко наноситься пензлем, валиком або розпилювачем. Не вимагає до себе особливого уніфікованого відношення, що дозволяє використовувати її людям, що не володіють спеціальними знаннями і навичками. Вона не боїться теплової обробки і ультрафіолетового випромінювання, має хорошу механічну міцність.

По суті, акрилова фарба, це полімерна маса на похідних акрилової кислоти. На зорі свого існування розводилась спиртом і була фарбою суто для художників. Сьогодні застосовується у всіх сферах будівельних робіт, спирт змінився більш доступною і дешевою рідиною - водою. Склади фарб легко наносяться на будь-які знежирені поверхні, в тому числі на бетон, дерево, метал, а так само скло і тканину.

22.jpg

Приклади фарбування стін акриловою фарбою

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Процес фарбування стін акриловою фарбою являє собою покриття поверхні безпечним текучим полімером, який, після випаровування з нього рідини, перетворюється в тонку, добре зчеплену з основою, досить тверду плівку. Акрилові фарби при висиханні не утворюють поверхневих тріщин, крім того вони не можуть розшаровуватися, що характерно для масляних покриттів. Акрилові фарби абсолютно безпечні і нетоксичні, не мають запаху.

Підготовка поверхні

Перед початком робіт необхідно підготувати поверхню, що фарбується. Цей процес, включає в себе очищення стін від старих шпалер або фарб, брудних і жирних плям, що відшаровується від штукатурки. При наявності таких дефектів, як нерівності, відколи, вибоїни, вони закладаються штукатуркою.

44.jpg

Процес штукатурення передує покриття основи грунтовкою глибокого проникнення. Процес штукатурення ділиться на два етапи чорновий (стартовий) і фінішний. Шпаклівка для чорнового покриття розводиться до стану густої сметани, нею можна вкривати поверхню шаром до п'яти міліметрів, призначена для зарівнювання малих, але помітних дефектів. Фінішний шар шпаклівки шліфується, покривається грунтовкою і просушується.

Фінальне фарбування

Фарбування поверхні найзручніше проводити поролоновим або ворсовим валиком. Якісне фарбування являє собою нанесення двох шарів з проміжним просушуванням. Друге покриття необхідно проробляти паралельно падінню світла від вікна. Для розкочування фарби на валику використовується спеціальна ванночка.

55.jpg

Необхідно пам'ятати, що в даний момент фарбування стін акриловою фарбою, є фінальним покриттям, тому до поверхні необхідно поставитися з особливою пристрастю, якщо виявиться дефект, то краще відкласти фарбування і провести коригування штукатуркою і лише після цього продовжити фарбування, оскільки будь-які пропущені поглиблення і шишки моментально зіпсують зовнішній вигляд всієї стіни. Після закінчення робіт, локальні виправлення неможливі, доведеться повторити весь процес, починаючи з очищення.